Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

YÜZÜK

YÜZÜK

 

Yüzük  ister kendiniz adına olsun,  isterseniz bir hediye olsun kullanımı en kolay aksesuardır.

Kullanımı konusunda uzun yıllar modası geçmeyen her kıyafette  ayrı bir moda oluşturan bu takı hem manevi  hem de istenirse maddi değeri yüksek bir takı haline dönebilir. Gümüş , altın , platin yada üzerine değerli taşlarla süslenmiş pırlanta olsun günün her saatine veya günün her ortamına diğer takılarınıza bileklik yada saat gibi  uyum sağlayabilecek şık bir takıdır.

Tokalaşırken , vedalaşırken ve  konuşma esnasında vücut dilinizi kullanırken sürekli ellerimiz  ön planda olur ve yüzük  ne kadar şık ve gösterişli olursa işte orda kendini ortaya koyar ve size değer katar.

 

 

Yüzük   alınırken  dikkat edilmesi gereken 4 husus vardır.

 

Bunlardan İlki Ten  Renk;

 

Esmer , kumral ve sarışın ten renklerinde durum şöyledir.

 

Esmer Ten: Takıyı kullanacak kişi bakımından hem takının rengi hem de var ise takı üzerindeki taş rengi seçimi burada çok etkili bir rol oynar. Zıt renkler tercih edildiğinde takı daha gösterişli olur. Burada sarı altının en açık tonu yada beyaz olan gümüşün orijinal renginin   tercihi takıyı çok daha gösterişli kılacaktır. Taş rengi de yine açık tonlarda olursa takıyı tamamlar.

Kumral Ten : Aslında tüm maden renkleri ve taş renklerine uyum sağlayan bu ten rengi sarı , beyaz yada rodyum renkleri ile bir bütünlük ve gösteriş sağlar. Tüm taş renkleri takıya ahenk katar.

Sarışın Ten: Esmer tenin zıttı bir takı tercihi edilmeli genelde bu tende sarının tüm tonları, yeşil ve kırmızı renkli takılar şık ve gösterişli olacaktır.

 

Bunlardan İkincisi Ölçü;  

 

Kullanılan parmak  zarif bir takı olarak durması isteniyorsa standart ölçüleri erkelerde 22 ölçü(19,7 çap)  ile 31 ölçü (22,6 çap) arası olan bayanlarda ise 12 ölçü ( 16,5 çap) ile 20 ölçü (19,1 çap ) ölçüler tercih edilmelidir.

 

Bunlardan Üçüncüsü Şekli;

 

Standart olarak kabul görülen yuvarlak yüzük  , kare , dikdörtgen gibi çok fazla çeşidi olan yüzüklerin  parmakların  uzun ise kare,  kısa ise yuvarlak eğer üzerinde isim , harf veya  sembol  barındırıyor ise harfin yada sembolün kabartmalı olup olmamasına bağlı çok fazla seçenek vardır. 

 

 

Sonuncusu En Kalınlığı;

 

Yüzük ne kadar enli olursa günlük kullanımda o kadar zorlayıcı olabilir. Dönemsel şişlikler el yıkanması sonrası ıslak kalması nemli havada yüzük altı hava almamasından kaynaklı terleme yapması gibi sorunları öncesinde düşülerek hareket edilmelidir. Şayet en kalınlığı fazla bir takı tercihinde bulunduysanız parmağınıza hafif bol olacak şekilde bir ölçü aldığınız takdirde bu sıkıntılardan kurtulmuş olursunuz.

 

 

Tabi burada zevkler ve renkler tartışılmaz. Kişi boy , kilo , cinsiyet , kıyafet , takının kullanılacağı yer gibi onlarca faktörden bahsetmek gerek. Bu yüzden TIKLA TAKIN size yakışanı daha iyi görmeniz için arttırılmış gerçeklik ile üzerinizde nasıl durabileceği hakkında yardımcı olmaya çalışır. Ve binlerce seçeneğin içinden en uygununu almanız için size asistanlık yapar. Sizde bir takı almak istiyorsanız cebinizdeki kuyumcu olan TIKLA TAKIN mobil uygulasını indirin ve bir göz atın.