Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

KOLYE & ZİNCİR

KOLYE & ZİNCİR

 

Kolye ister kendi adınıza olsun,  isterseniz bir hediye olsun kullanımı en kolay aksesuardır.

Kullanımı konusunda uzun yıllar modası geçmeyen her boyunda  ayrı bir moda oluşturan bu takı hem manevi  hem de istenirse maddi değeri yüksek bir takı haline dönebilir. Gümüş , altın , platin yada üzerine değerli taşlarla süslenmiş pırlanta olsun günün her saatine veya günün her ortamına uyum sağlayabilecek şık bir takıdır.

 

Kolye alırken dikkat edilmesi gereken 4 husus vardır.

 

Bunlardan İlki Kalınlık;

 

Kullanılan boyunda ve dekolte de zarif bir takı olarak durması isteniyorsa  8mm  , 10mm ve 12 mm tercih edilmelidir. Fakat biraz daha kendini gösteren , boyunda ve dekolte de  kaybolmayan bir kolye  tercih etmek isteniyorsa minimum 14 mm olmalı . takıyı kullanacak kişi yaş ve kilosuna bağlı olarak bu takı incelebilir yada daha da kalınlaşabilir.  Takının kalınlaşması ağırlaşmasına da neden olur böylelikle biraz daha maliyet artar. Fakat hem gösterişli hem de bütçe bakımından uygun bir kolye  isteniyorsa bunun içinde içi boş olan ama daha gösterişli olan takılara yönlenebilirsiniz.  Günlük kullanımda kalın kolyeler  kullanıcıya hareket etmede rahatsızlık verebilirken sadece özel günler kullanım amacı ile alınan kolyeler  gösterişli ve kalın olmalı . Tabi kıyafet tarzı da burada etkilidir.

 

Bunlardan İkincisi Uzunluk;

 

Alınan kolye  ne kadar kalın yada ince olursa olsun uzunluk bundan bağımsızdır. Bu takıyı alma kararı alırken kullanan kişinin iş ve sosyal hayatı burada çok önemlidir. Yada bir diğer deyişle bu takıyı günlük mü yoksa sadece özel günlerde mi kullanacak. Günlük hayatta kullanacak ise çok fazla uzun olmamalı ve bu ölçü  45 cm ile 50 cm  olarak belirleyebiliriz. Kıyafetin üzerine yada derin dekoltede  kolye ön planda bir kıyafet tercih edildiyse  ölçü 60 cm ile 70 cm tercih edilmelidir. Tabi bu ölçüler anatomik yapıya göre değişiklik gösterebilir. Burada en iyi faktör bir ipi istediğiniz kolye boyunda boynunuzda belirleyin ve sonra bunu uçtan uca ölçün bu şekilde ideal ölçünüzü siz daha rahat denemiş ve bulmuş olursunuz

 

Bunlardan Üçüncüsü Ağırlık

 

Özel  günler gibi kısa zamanlı  kullanımda ağır takı  tercihinde bir sakınca yoktur. Fakat günlük kullanımda sürekli bir kullanım söz konusu olduğundan boyunda ve ensede yer alan hassas deriye ve damarlara baskı yapıncağından hafif takı tercih edilmesi tavsiye edilir. Kolyenizi tek başına mı yoksa bir kolye ucu ile mi kullanacaksınız. Ağırlık hesaplaması yaparken ikisinin ağırlığını  bir göz önünde bulundurun.

 

Sonuncusu Ten Rengi;

 

Esmer , kumral ve sarışın ten renklerinde durum şöyledir.

 

Esmer Ten: Takıyı kullanacak kişi bakımından hem takının rengi hem de var ise takı üzerindeki taş rengi seçimi burada çok etkili bir rol oynar. Zıt renkler tercih edildiğinde takı daha gösterişli olur. Burada sarı altının en açık tonu yada beyaz altın tercihi takıyı çok daha gösterişli kılacaktır. Taş rengi de yine açık tonlarda olursa takıyı tamamlar.

Kumral Ten : Aslında tüm maden  renkleri ve taş renklerine uyum sağlayan bu ten rengi sarı , beyaz yada rodyum renkleri ile bir bütünlük ve gösteriş sağlar. Tüm taş renkleri takıya ahenk katar.

Sarışın Ten: Esmer tenin zıttı bir takı tercihi edilmeli genelde bu tende sarının tüm tonları, yeşil ve kırmızı renkli takılar şık ve gösterişli olacaktır.

 

Bir hususta kolye ucu ile kullanmayı düşünüyorsanız , ikisinin reng uyumuna dikkat edilmelidir. 

 

Tabi burada zevkler ve renkler tartışılmaz. Kişi boy , kilo , cinsiyet , kıyafet , takının kullanılacağı yer gibi onlarca faktörden bahsetmek gerek. Bu yüzden TIKLA TAKIN size yakışanı daha iyi görmeniz için arttırılmış gerçeklik ile üzerinizde nasıl durabileceği hakkında yardımcı olmaya çalışır. Ve binlerce seçeneğin içinden en uygununu almanız için size asistanlık yapar. Sizde bir takı almak istiyorsanız cebinizdeki kuyumcu olan TIKLA TAKIN mobil uygulasını indirin ve bir göz atın.