Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

HALHAL

HALHAL

 

Halhal ister kendi adınıza olsun,  isterseniz bir hediye olsun kullanımı en kolay aksesuardır.

Kullanımı konusunda uzun yıllar modası geçmeyen , her bilekte ayrı bir moda oluşturan bu takı hem manevi  hem de istenirse maddi değeri yüksek bir takı haline dönebilir. Gümüş , altın , platin yada üzerine değerli taşlarla süslenmiş pırlanta olsun günün her saatine veya günün her ortamına uyum sağlayabilecek şık bir takıdır. Halhal 7 den 70 e tüm bayanların kombinlerini tamamlayacak şık bir takıdır.

 

Halhal  alırken dikkat edilmesi gereken 3 husus vardır.

 

Bunlardan İlki Kalınlık;

 

Kullanılan bilekte zarif bir takı olarak durması isteniyorsa  3mm  , 4mm ve 5 mm tercih edilmelidir. Fakat biraz daha kendini gösteren bilekte kaybolmayan bir halhal tercih etmek isteniyorsa minimum 5mm olmalı . Takıyı kullanacak kişi yaş ve kilosuna bağlı olarak bu takı incelebilir yada daha da kalınlaşabilir.  Takının kalınlaşması ağırlaşmasına da neden olur böylelikle biraz daha maliyet artar. Fakat hem gösterişli hem de bütçe bakımından uygun bir bileklik isteniyorsa bunun içinde içi boş olan ama daha gösterişli olan takılara yönlenebilirsiniz.  Günlük kullanımda kalın halhallar kullanıcıya hareket etmede rahatsızlık verebilirken sadece özel günler kullanım amacı ile alınan halhallar gösterişli ve kalın olmalı . Tabi kıyafet tarzı da burada etkilidir.

 

Bunlardan İkincisi Uzunluk; 

 

Alınan halhal ne kadar kalın yada ince olursa olsun uzunluk bundan bağımsızdır. Bu takıyı alma karar verirken kullanan kişinin kıyafet tarzı  burada çok önemlidir. Bir diğer unsurda bu takıyı günlük mü yoksa sadece özel günlerde mi kullanacak. Bilek boyu kısa paça pantalon yada etek şeklinde bir kıyafet ile günlük hayatta kullanacak ise çok fazla bol olmamalı ve bu ölçü ayak bilek kalınlığının 1 cm   / 1,5 cm daha uzunu olarak belirleyebiliriz. Bilek boyu neredeyse ayak bilek kemiğinin üzerine uzanan bir kıyafet tercih ediliyorsa halhal' ın dökümlü durması için , ayak   bilek kalınlığının 1,5 cm / 2 cm  daha uzun olmalı. Fakat bu ölçüler halhal' ı kullanan kişinin fizyolojik bakımdan kemik yapısı kalın ise biraz daha uzun yada kısa olabilir. Bir diğer unsurda ayak bilek yan kemik çıkıntısıdır.En iyi ölçüyü bir ip ile ayak bileğinizi ölçebilir ve ne kadar dökümlü durduğu görebilir sonra bu ölçüyü baz alabilirsiniz. Ayrıca ölçüyü belirlerken  yoğun iş temposu içinde yada spor faaliyetlerinde ayak bilekleri dönemsel şişmelere neden olabilir bu sebebler göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Sonuncusu Ten Rengi;

 

Esmer Kumral ve Sarışın ten renklerinde durum şöyledir.

 

Esmer Ten: Takıyı kullanacak kişi bakımından hem takının rengi hem de var ise takı üzerindeki taş rengi seçimi burada çok etkili bir rol oynar. Zıt renkler tercih edildiğinde takı daha gösterişli olur. Burada sarı altının en açık tonu yada beyaz altının tercihi takıyı çok daha gösterişli kılacaktır. Taş rengi de yine açık tonlarda olursa takıyı tamamlar.

Kumral Ten : Aslında tüm metal renkleri ve taş renklerine uyum sağlayan bu ten rengi sarı , beyaz yada rodyum renkleri ile bir bütünlük ve gösteriş sağlar. Tüm taş renkleri takıya ahenk katar.

Sarışın Ten: Esmer tenin zıttı bir takı tercihi edilmeli genelde bu tende sarının tüm tonları, yeşil ve kırmızı renkli takılar şık ve gösterişli olacaktır.

 

Tabi burada zevkler ve renkler tartışılmaz. Kişi boy , kilo , cinsiyet , kıyafet , takının kullanılacağı yer gibi onlarca faktörden bahsetmek gerek. Bu yüzden TIKLA TAKIN size yakışanı daha iyi görmeniz için arttırılmış gerçeklik ile üzerinizde nasıl durabileceği hakkında yardımcı olmaya çalışır. Ve binlerce seçeneğin içinden en uygununu almanız için size asistanlık yapar. Sizde bir takı almak istiyorsanız cebinizdeki kuyumcu olan TIKLA TAKIN mobil uygulasını indirin ve bir göz atın.